Дома Видео Куче влезе на терен и ќе повредеше кошаркар 🎥

Куче влезе на терен и ќе повредеше кошаркар 🎥

Необична ситуација се случи вчера во кошаркарскиот натпревар помеѓу Чиле и Аргентина кој беше прекинат на бизарен начин.

Имено, куче влезе на паркетот кон средината на првиот период додека Чилеанците имаа минимално водство од 7:6.  Кучето на теренот се појави со издишана топка во рацете, а можеше и да повреди еден кошаркар.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Откако обезбедувањето го отстрани натпреварот продолжи и во него славеше Чиле со 79:77.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас натпис на српски јазик испратија провокација до Јокиќ 🎥

Лука Дончиќ игра уште една одлична сезона во дресот на Далас Маверикс, а како што стојат р…