Дома Видео Кутињо е фантастичен фудбалер, но со куглање не треба да се занимава ниту рекреативно

Кутињо е фантастичен фудбалер, но со куглање не треба да се занимава ниту рекреативно


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалерите на Барселона утре играат во гости против Интер во натпревар од четвртото коло во ЛШ.

Барса пред две недели пред своите навивачи го совлада Интер со 2:0,  а сигурно дека и на Меаца утре ќе биде голем фаворит. На овој стадион се враќа Фелипе Кутињо кој токму Интер му беше прв европски клуб, а пред доаѓањето во Барса играше уште за Ливерпул.

Кутињо брзо се вклопи во екипата на Барселона, а најмногу е во друштво на Суарез и Меси. Играчите на Барса синоќа се забавувале во кугланата, а во центарот на вниманието бил Кутињо. Суарез објави снимка како Кутињо кугла и јасно е дека тоа не е спорт во кој Бразилецот има вештини како во фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …