Дома Фудбал Англија Кутињо даваше интервју, легендата дојде и потврди: Нема да оди во Барселона!

Кутињо даваше интервју, легендата дојде и потврди: Нема да оди во Барселона!

0

Ливерпул синоќа со високи 7:0 го победи Спартак во Лигата на шампиони, а ѕвезда на вечерта беше Филипе Кутињо кој постигна хет-трик.

После натпреварот Кутињо даваше интервју за англиските медиуми, а друштво му правеше легендата на „црвените“ Џејми Карагер.

Во еден момент на Карагер му заѕвони телефонот, а новинарот се пошегува „да не ѕвонат од Барселона“, алудирајќи на тоа дека Каталонците го сакаат Бразилецот.

На тоа Карагер веднаш одговори: „Не, тој нема да оди никаде, останува овде“.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед е светски бренд, влезе и во светот на модата (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед освен што гигант во фудбалот е и светски бренд, а тоа го покажа и со по…