Дома Фудбал Германија Кутињо го одработи првиот тренинг во Баерн (ФОТО+ВИДЕО)

Кутињо го одработи првиот тренинг во Баерн (ФОТО+ВИДЕО)

1

Бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо вчера беше официјално претставен како нов фудбалер на Баерн.

Кутињо во Баерн пристигна од Барселона на позајмица до крајот на сезоната, а клубот од Минхен ќе има можност да го откупи на крајот на сезоната за сума од 120 милиони евра.

Веќе денес Кутињо го одработи првиот тренинг во германскиот гигант и очекувањата се да дебитира за викендот.

Првиот тренинг на Кутињо привлече повеќе фанови на Баерн кои со воодушевување го дочекаа и го следеа тренингот иако врнеше дожд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Липи го брани Де Лихт: Се сеќавате на Зидан?

Maтијас Де Лихт ова лето направи трансфер од Ајакс во Јувентус. Холанѓанецот го сакаа неко…