Дома Македонски спорт Мак ракомет Кудуз се враќа во тимот: Вујовиќ за Монпелје го има цел состав!

Кудуз се враќа во тимот: Вујовиќ за Монпелје го има цел состав!

Денес во 20:45 часот Вардар 1961 ќе се сретне со француски Мопелје во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите. Тренерот Вујовиќ за првпат од стартот на новата сезона ќе го има целиот состав на располагање.

Во тимот се враќа Анте Кудуз. Кудуз беше надвор од терените, а од денес ќе се стави на располагање и се очекува да биде вистинско освежување. После три кола во Лигата на шампионите Вардар нема пораз и заедно со ПИК Сегед се на првата и втората позиција во групата со по пет бода.

Фото: Денис Дуковски / РК Вардар1961

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …