Дома Фудбал Останато Кој е човекот кој го прекина мечот Гранада – Манчестер Јунајтед?

Кој е човекот кој го прекина мечот Гранада – Манчестер Јунајтед?

Вчера на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед видовме сцена која ќе се памети.

Натпреварот беше прекинат од маж кој како од „мајка роден“ втрча на теренот. Тој некако успеа да се протне низ обезбедувањето и да се најде на теренот.

Денес медиумите пишуваат за неговиот идентитет.

Станува збор за Олмо Гарсија. Гарсија е успешен бизнисмен и има навика во градот кој е познат по тврдината Алхамбра да се појавува без алишта на себе. Во минатото често пати бил снимен како оди низ шопинг центрите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…