Дома Видео Кошаркарите на Далас на тренинг се мотивираа со – хитот на Цеца! 🎥

Кошаркарите на Далас на тренинг се мотивираа со – хитот на Цеца! 🎥

Далас Маверикс ја подобри формата пред стартот на разигрувањето во НБА лигата каде што ќе играат против Лос Анџелес Клиперс кој има одличен состав.

Првиот меч од серијата се игра утре во 21:30 часот по средноевропско време, а во меѓувреме беше видена интересна сцена на тренингот на Далас каде што сиурно по желба на Дончиќ се припремаа со познат балкански хит на пејачката Цеца.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбр…