Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Костарика ја шокира Јапонија🎥

Костарика ја шокира Јапонија🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Костарика приреди изненадување и ја победи Јапонија со 1:0, со што додатно ја направи интересна ситуацијата во групата Е.

Јапонија беше подобар противник, создаваше шанси, но не успеа да го совлада расположениот Кејлор Навас.

Тоа го казни Костарика и постигна гол преку Кејшер Фулер во 83-та минута, кој на крајот се покажа како пресуден.

По оваа победа, Шпанија, Јапонија и Костарика имаат по 3 поени во групата, додека Германците пред вечерашниот клучен меч со Шпанија се без бодови и сигурно ќе биде интересно до самиот крај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…