Дома Трансфер зона Конте има три мети за јануари меѓу нив и несудениот македонски репрезентативец

Конте има три мети за јануари меѓу нив и несудениот македонски репрезентативец

0

Интер добро ја започна сезоната во Серија А, но тимот на моменти посебно тоа се виде во Лигата на шампионите, како и во дербито со Јувентус во Серија А покажува слабости поради кратката клупа.

Поради тоа Конте ќе побара од управата да му бидат доведени три засилувања, а наводно веќе им ги соопштил на луѓето во управата своите три мети.

Наводно, Интер ќе се обиде да ги доведе Оливие Жиру, Дејан Кулушевски и Матео Дармијан.

Според „Газета дело Спорт“ Жиру веќе разговарал со управата на Интер и се согласил да биде замена за Ромелу Лукаку. Конте го познава Французинот од времето во Челзи. Договорот му истекува на крајот од сезоната и тој изгледа како реална мета.

Дејан Кулушевски кој е несуден македонски репрезентативец затоа што ја избра Шведска пред нашата селекција оваа сезона постигна два гола и запиша пет асистенции.

Дармија не желба на Конте веќе подолго време, а стратегот на Интер многу го цени бидејќи може да игра на секоја позиција во одбраната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Пјонтек: Следниот трансфер ќе ми биде 70 милиони евра

Криштоф Пјонтек минатата сезона беше вистинско откритие во Серија А и после само шест месе…