Дома Фудбал Репрезентации Контактот на Жота и Алиоски хит на социјалните мрежи

Контактот на Жота и Алиоски хит на социјалните мрежи

Македонија вчера беше поразена од Португалија со 2:0 во финалниот бараж за Светското првенство во Катар, но не можеме да бидеме разочарани затоа што македонските фудбалери прикажаа фантастична игра и беа достојни противници на едни од најдобрите репрезентации во светот.

Во вчерашниот натпревар видовме и еден близок контакт на Алиоски и Диого Жота. На социјалните мрежи по оваа ситуација се појавија бројни коментари и монтирани видеа од овој момент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…