Дома Фудбал Италија Конечно добри вести за Милан, се враќа еден од најдобрите фудбалери

Конечно добри вести за Милан, се враќа еден од најдобрите фудбалери

Милан се соочува со големи проблеми со повредени фудбалери, а тренерот Пиоли конечно доби добри вести.

Имено, за мечот со Фросиноне овој викенд ќе се врати Исмаил Бенасер, кој седум месеци беше надвор од терените поради повреда.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Бенасер е целосно опоравен и се очекува да биде на клупата за резерви. Тоа е одлична вест за Пиоли бидејќи Алжирецот е еден од најважните фудбалери во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…