Дома Фудбал Коларов погоди, па направи гест со кој ја подели Италија: Провоцираше или се извинуваше? (ВИДЕО)

Коларов погоди, па направи гест со кој ја подели Италија: Провоцираше или се извинуваше? (ВИДЕО)

0
kolarov

Ди Франческо тврди едно, но познавајќи го Коларов, тој за тоа нема причини, доволно е да се погледне што направи за Рома.

Чудна вечер видовме во Верона, навивачите на Рома испраќаа свирежи кон целиот тим, посебно на мета беше Коларов.

Рома го доби Киево со 3:0, но и кога имаа убедлива предност, се слушаа навреди од трибините.

Коларов го постигна третиот погодок за екипата, шести во шампионатот и им се поклони на навивачите.


Следете го Sportski.mk и на


Ди Франческо тоа го протолкува како извинување.

„За Коларов како човек и играч нема никој право да каже нешто, покажа колку значи за тимот и сите знаеме колку се жртвувал, играше повреден. Тој е вистински лидер и професионалец. Тоа што се поклони беше убав гест за мир со навивачите“, изјави Ди Франческо.

Тоа го смета Ди Франческо, додека некои овој потег на српскиот фудбал го сфаќаат како иронична провокација.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

За прв пат и веројатно никогаш повеќе: Џејми Карагер облече дрес на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Џејми Карагер 15-тина години се обидуваше да ја донесе титулата шампион на Англија на „Енф…