Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Кои се двата најголеми фаворити за освојување на Мундијалот според Луис Фиго?

Кои се двата најголеми фаворити за освојување на Мундијалот според Луис Фиго?

0

Легендарниот Луис Фиго ги одбра своите фаворити за Мундијалот следната година.

Како што можеше да се очекува, Фиго како два најголеми кандидати ги одвои Шпанија и Португалија. Поранешниот фудбалер на Барселона и Реал Мадрид, новиот УЕФА советник, коментираше за претстојното Светско првенство во Русија за шпанските медиуми.

Шпанија и Португалија се главни конкуренти поради силата на екипата, но и од чистата мотивација, изјави Фиго.

„Португалија и Шпанија секако се фаворити, не само во групата, туку и во целото натпреварување. Сепак, не смееме да заборавиме дека тука постојат и останатите екипи кои можат да не изненадат. Без сомнение, Португалија ја доби една од најтешките групи, но тие исто така ја имаат и една од најдобрата екипа и мотивација“, изјави Фиго.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Прв клуб: Манчестер Јунајтед е светски бренд, влезе и во светот на модата (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед освен што гигант во фудбалот е и светски бренд, а тоа го покажа и со по…