Дома Видео Кога тој дрибла, останатите аплаудираат: Нова мајсторија на Меси (видео)

Кога тој дрибла, останатите аплаудираат: Нова мајсторија на Меси (видео)

Барселона вчера го победи Гетафе со 2:1, а мечот повторно го одбележа Лео Меси, иако не постигна гол.

Најпрво Аргентинецот имаше маестрална асистенција до Гризман за водство од 1:0, а потоа со еден дриблинг го крена „Камп Ноу“ на нозе.

Нова жртва на неговиот убиствен дриблинг беше Марио Арамбари, кој буквално заврши на колена после дуелот со Меси…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Слушнете како Марјановиќ ги учи Американците да зборуваат српски (ВИДЕО)

Тимот на Далас на својот официјален профил објави видео во кое Бобан Марјановиќ ги учи сво…