Дома Фудбал Репрезентации Кога Меси ќе тргне во продор можете само да застанете и да гледате (ВИДЕО)

Кога Меси ќе тргне во продор можете само да застанете и да гледате (ВИДЕО)

0

Репрезентацијата на Аргентина вчера доживеа неочекуван пораз од Венецуела со 3:1 во пријателски натпревар.

Натпреварите на екипите од Јужна Америка ретко кога се пријателски, така беше и вчера во Мадрид. Изгледаше како да се работи во најмала рака за полуфинале на Копа Америка, а на крајот Венецуела стигна до победа.

На Аргентина не и помонга ниту Лионел Меси кој после неколку месеци пауза се врати во националниот тим. Меси имаше неколку одлични потези, но едноставно немаше со кого да направи нешто повеќе.


Следете го Sportski.mk и на


Дел од неговата магија видовме во првото полувреме кога нанижа неколку играчи на Венецуела и го пронајде Лаутаро Мартинез, но неговиот удар со глава го одбрани противничкиот голман.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…