Дома Топ вести Ковид-19 влегол и во Барселона: Заразен вториот човек на Каталонците!

Ковид-19 влегол и во Барселона: Заразен вториот човек на Каталонците!

Пандемијата со Ковид-19 направи хаос во скоро цела Европа, а најтешко се погодени Италија и Шпанија.

Шпанците денес објавија дека според нив пикот на пандемиајта бил на 2. април и сега очекуваат се помал број новозразени. Меѓутоа овој вирус изгледа влегол и во Барселона.

Имено, Барселона е уште еден од клубовите погодени од Ковид-19. „Мундо Депортиво“ утрово објави дека позитивен на коронавирусот е претседателот на овој клуб Жорди Кардонер.

Од клубот се уште официјално не се огласиле, меѓутоа за „Мундо Депротиво“ потврдено е дека Кардонер е заразен и во овие моменти се наоѓа во болница.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…