Дома Останати Кинески атлетичар истрча маратон од 66 километри низ неговиот дом (ВИДЕО)

Кинески атлетичар истрча маратон од 66 километри низ неговиот дом (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кинескиот атлетичар Пан Шанцу се реши на интересен подвиг.

Шанцу во неговиот дом истрчал 66 километри и тоа за време од шест часа и 41 минута. Неговиот подвиг брзо стана хит во целиот свет.

„На почетокот малку ми се вртеше, но после големиот број кругови се навикнав“, изјави 44 годишниот атлетичар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Поранешен олимписки шампион води битка за својот живот: Ќе му бидат ампутирани двете нозе

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ На некогашниот руски…