Дома Фудбал Репрезентации „Кејн би го чувал и со цигара во уста“

„Кејн би го чувал и со цигара во уста“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Aнглија одигра два различни натпревари, еден во кој го декласираше Иран со 6:2 и еден во кој едвај освои бод против САД.

На двата натпревари Хари Кејн не се запиша во листата на стрелци и формата на напаѓачот на Тотенхем може дабиде загрижувачка. Кејн на минатиот Мундијал блескаше и ја освои Златната копачка, но во Катар не игра на нивото и добива критики.

Жесток во критиките беше поранешниот англиски репрезентативец и некогашен фудбалер на Арсенал, Тони Адамс.

„Кејн е напаѓач кој не напаѓа длабоко во одбраната и не се врти со лицето кон вас, тој е како играч од средниот ред кој оди подлабоко да ја добие топката. Луѓето можеби мислат дека имам нешто против Хари затоа што кажав дека Даклан Рајс треба да биде капитен“.

„Не е во прашање ривалство помеѓу Арсенал и Тотенхем. Секако, дека ни е потребен Кејн тој е еден од најдобрите во светот, но погледнете ги неговите бројки. Да сум јас стопер во Катар против него би играл со цигара во уста“, изјави Адамс.

Коментари
  • Реал Мадрид спрема понуда за Хари Кејн

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид на лето …
  • Aнглија стравува за Хари Кејн

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Капитенот на Англија…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…