Дома Трансфер зона Кедира го напушта Јуве, се сели во…

Кедира го напушта Јуве, се сели во…

Играчот за врска на Јувентус и германски репрезентативец, сами Кедира би можел да ја напушти „старата дама“ на крајот на сезона бидејќи има неколку примамливи понуди од МЛС лигата.

Кедира игра одлично оваа сезона, стандарден е во тимот на Јувентус каде постигна три гола и запиша две асистенции, но на крајот на сезоната би можел да ја промени средината.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека за него силен интерес покажуваат ЛА Галакси, Њујорк Сити и Њујорк Ред Бул, па можно е да се реши од следната сезона да замине преку барата.

Германецот има договор со Јувентус до 2019 година, а „старата дама“ нема да се противи на неговото заминување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…