Дома Македонски спорт Квалификации за ЕП 2023: Младинците од четвртиот шешир ќе ги чекаат противниците

Квалификации за ЕП 2023: Младинците од четвртиот шешир ќе ги чекаат противниците

Mладинската репрезентација на Македонија ги дозна потенцијалните ривали во борбата за Европското првенство во 2023 година.

Нашата репрезентација ќе биде сместена во четвртиот шешир и ќе има уште пет ривали во групата. Во ждребот вкупно 53 репрезентации ќе се распоредат во шест групи.

Ждрепката е закажана за три дена, 28. јануари во Нион.

ПРВ ШЕШИР: Шпанија, Германија, Франција, Англија, Италија, Данска, Португалија, Холандија, Хрватска

ВТОР ШЕШИР: Австрија, Полска, Швајцарија, Чешка, Белгија, Русија, Србија, Шведска, Грција

ТРЕТ ШЕШИР: Словачка, Исланд, Украина, Словенија, Ирска, Израел, Норвшека, Бугарија, Турција

ЧЕТВРТИ ШЕШИР: Шкотска, МАКЕДОНИЈА, БиХ, Велс, Северна Ирска, Финска, Унгарија, Белорусија, Албанија

ПЕТТИ ШЕШИР: Црна Гора, Косово, Литванија, Казахстан, Молдавија, Кипар, Фарски Острови, Азербејџан, Летонија

ШЕСТИ ШЕШИР: Луксембург, Ерменија, Малта, Андора, Естонија, Гибралтар, Лихтенштајн, Сан Марино

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Му здосади да чека повик од Англија, па избра да игра за Јамајка

На напаѓачот на Вест Хем, Мајкл Антонио му здосади да чека на повик од Англија и ако не се…