Дома Македонски спорт Карагер се побуни за пеналот, Миовски му одговори!

Карагер се побуни за пеналот, Миовски му одговори!

Aнглија вчера ремизираше против Македонија во Скопје, а помеѓу оние кои реагираа за досудениот пенал за Македонија беше и Џејми Карагер.

„Бизарни се овие ВАР пенали што се судат во Европа. Уште побизарно е што не го досудија оној од Мегваер“, објави англиската фудбалска легенда.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Но, на Карагер не му остана должен ниту Бојан Миовски кој беше фаулиран од Рико Луис при пеналот.

„Бла, бла, бла“, кратко одговори македонскиот напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…