Дома Фудбал Англија Карагер му одговори на Гвардиола: И самите знаат колку е тоа тешко!

Карагер му одговори на Гвардиола: И самите знаат колку е тоа тешко!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола и легендата на Ливерпул Џејми Карагер се во жестока војна преку медиумите.

По третото последователно реми (3:3) меѓу Сити и Тотенхем, аналитичарите на „Скај Спортс“ Џејми Карагер, Гери Невил и Мика Ричардс заклучија дека „граѓаните“ тешко ќе ја освојат четвртата последователна титула.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Кога сетоа ова стигна до Гвардиола, шпанскиот стратег им одговори дека тие ќе ја освојат титулата и ќе го направат тоа што не му успеало на никој – да бидат шампиони четири пати во низа.

„Тие самите знаат колку е тешко. Или подобро кажано, невозможно, бидејќи никогаш не се случило. Невил не успеа иако играше за најсилниот Манчестер Јунајтед. Мика Ричардс ја освои титулата во Сити, но секако не четири пати по ред“, истакна Карагер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…