Дома Трансфер зона Капитенот на Арсенал се сели во Борусија Дортмунд

Капитенот на Арсенал се сели во Борусија Дортмунд

0

Капитенот на Арсенал, Лоран Кошчелни најверојатно ќе го напушти клубот ова лето, а најсилен интерес за 33-годишниот Францизин покажува Борусија Дортмунд.

Кошчелни пристигна во Арсенал во 2010 година и има договор со „топџиите“ на уште една година. Меѓутоа, Арсенал сака да се радели со Францизинот бидејќи сака да ја подмлади одбраната.

Од друга страна Кошчелни сака нова авантура во кариерата и е спремен да се пресели во Бундеслигата во дресот на „милионерите“.

Арсенал за неговата слобода бара 11 милиони фунти, сума која Борусија не е спремна да ја плати во овој момент. Меѓутоа, „Билд“ тврди дека двата клуба започнале преговори и се очекува наскоро да постигнат договор.

Кошчелни во последните две години имаше многу проблеми со повредите, па последната сезона одигра само 17 меча во Премиер лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рабио само што пристигна во Јувентус, а веќе размислува за заминување

Францускиот фудбалер, Адриен Рабио ова лето потпиша за Јувентус каде што пристигна како сл…