Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Камерунец му пресуди на Камерун🎥

Камерунец му пресуди на Камерун🎥

Швајцарската репрезентација запиша минимална, но значајна победа против Камерун во првиот меч на Мунијалот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Херој за Швајцарците беше родениот Камерунец, Емболо, кој го постигна единствениот гол на мечот.

Камерун имаше свои шанси во првото полувреме, но не успеа да го свлада расположениот голман Зомер.

Одлучувачкиот момент на натпреварот се случи на стартот на вториот дел кога Емболо кој е роден во Камерун го совлада Онана. 

Швајцарија после успеа да го зачува резултатот и да се заканува со контранапади, а Сеферовиќ пропушти одлична шанса да зголеми на 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…