Дома Македонски спорт Калин Ивановски обезбеди четвртфинале во Поатје!

Калин Ивановски обезбеди четвртфинале во Поатје!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски се пласира во четвртфинале на турнирот во Поатје, Франција.

Ивановски беше подобар со пресврт од Французинот Александре Реко со 2-1 во сетови, односно 3-6, 6-1 и 6-4.

Македонскиот тенисер продолжи да игра во добар ритам, па во следното коло го чека дуел против победникот од дуелот меѓу Ламасин и Тепмак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Барди стрелец за Трабзонспор!

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Репрезентативецот на Македонија, …