Дома Останати Како Тајсон е во топ форма? Со третманот како на Роналдо и Надал вреден 25.000 евра (ВИДЕО)

Како Тајсон е во топ форма? Со третманот како на Роналдо и Надал вреден 25.000 евра (ВИДЕО)

Познатиот американски боксер Мајк Тајсон (53) повторно е во центарот на вниманието.

Во последните неколку недели, често се пишуваше за поранешниот светски шампион, главно се должи на фактот дека дури и на почетокот на петтата деценија, тој изгледа како ѕвер и е подготвен повторно да влезе во рингот.

Можеби сè со таа приказна за враќањето на Тајсон е само маркетинг и забава за гледачите, но дефинитивно сите го очекуваат новиот меч на легендарниот боксер, каде и да било, кога и против кого и да е.

Железниот Мајк откри дека има нова диета и дека изгубил повеќе од 60 килограми.

“Луѓето се она што го јадат. Јас не јадам леб, компир, јаглехидрати, ништо што има калории. Јадам работи со најмалку калории како боровинки или риба. Во последно време, мојата исхрана е базирана на растително ниво, иако јадам малку риба секој месец или два или пилешко. И притоа вежбам напорно “, рече неодамна Тајсон.

Но, тоа не е сè во исхраната и вежбањето. АС тврди дека Тајсон претрпел третман со матични клетки засновани на крв од папочната врвца на новороденче, коскена срж или телесна маст.

“Имав висок крвен притисок, практично умирав и имав артритис. Кога ми извадија крв, таа беше целосно црвена и кога ја вратија назад, беше транспарентна, скоро можеше да се видампреку неа”, рече Тајсон.

Ваквите третмани направија Рафаел Надал и Кристијано Роналдо, а чинат од 5.000 до 25.000 евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тајсон откри колку точно килограми ослабел во физичката трансформација (ФОТО)

Majк Тајсон во изминатиот период објавуваше видеа на социјалните мрежи од тренинзите, а со…