Дома Фудбал Репрезентации Како Гана ќе ја шокираше Португалија во 100. минута

Како Гана ќе ја шокираше Португалија во 100. минута

Португалија успеа да слави со 3:2 против Гана, а во финишот гледавме вистинска драма. Вилијамс сакаш да го изненади голманот Диего Коста и малку недостасуваше да му успее.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Се играше 100. минута од натпреварот кога Коста ја пушти топката пред себе и сакаше да украде некоја секунда, но репрезентативецот на Гана следеше се што се случуваше и малку недостасуваше да го искористи невниманието и да погоди за 3:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Потрес во Торино: Целата управа на Јувентус си даде оставка!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистински бум ве…