Дома Останати Тенис Каков поен: Ѓоковиќ и Гофан ја кренаа публиката на нозе (ВИДЕО)

Каков поен: Ѓоковиќ и Гофан ја кренаа публиката на нозе (ВИДЕО)

0

Ѓоковиќ и Гофан денес одиграа фантастичен поен.

Денес во полуфиналето на Вимблдон Србинот се сретна со Гофан, а со еден поен кој на крајот му припадна на Белгиецот ја кренаа публиката на нозе.

За вакво нешто нема потреба многу објаснување – гледајте и уживајте:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Кирјос после Ѓоковиќ на социјалните мрежи влезе во конфликт со друг тенисер

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос повторно на себе го навлече бесот на друштве…