Дома Фудбал Останато Каква магија: Велемајсторот Фалкао гледаше како Колубиецот Каро изведе чудесна мајсторија! (ВИДЕО)

Каква магија: Велемајсторот Фалкао гледаше како Колубиецот Каро изведе чудесна мајсторија! (ВИДЕО)

0

Футсалот е спорт во кој често пати гледаме супер атрактивни потези и голови, а скоро секогаш е така кога играат големите мајстори.

Пред неколку дена бевме сведоци на мајсторијата која ја изведе Франческо Тоти, сега во центарот на вниманието се најде колумбискиот футсал мајстор, Анхело Каро.

Каро учествуваше во натпреварот помеѓу пријателите на велемајсторот на оваа игра Фалкао и легендата на бразилскиот фудбал, Кафу.

Каро токму пред очите на човекот кој е задолжен да прави магија на теренот, Фалкао постигна еден неверојатен гол со маестрален лоб удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Колекцијата на Крауч: Посебно е импресиониран од дресовите на еден клуб

Питер Крауч можеби не е во групата на најдобри напаѓачи во својата генерација, но поради н…