Дома Трансфер зона Каземиро донесе конечна одлука за иднината

Каземиро донесе конечна одлука за иднината

Бразилскиот репрезентативец Каземиро не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и на лето ќе го напушти „Олд Трафорд“.

Тој не е во добри односи со тренерот Тен Хаг и жали што го напушти Реал Мадрид за да се пресели во Манчестер Јунајтед, кој и оваа сезона има слаби резултати.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Манчестер Јунајтед исто така ја разгледува можноста да го продаде Бразилецот и да заработи на негово заминување.

Најсилен интерес за Каземиро покажуваат клубовите од Саудиска Арабија, кои нема да жалат пари да го доведат на лето.

Сепак, не се исклучува можноста Каземиро да остане во Европа, бидејќи за него интерес покажуваат клубови од Серија А и Ла Лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гринвуд блеска, Јунајтед не го сака: Серија А следна дестинација?

Мејсон Гринвуд (22) го направи потегот на кариерата кога по обвинувањата за силување и нас…