Дома Трансфер зона Каде исчезна Манџукиќ?

Каде исчезна Манџукиќ?

Mарио Манџукиќ дефинитивно заврши со Јувентус.

Веќе некое време е познато дека хрватскиот напаѓач е на излезни врати од клубот од Торино. Маурицио Сари му стави до знаење дека за него нема место во тековната сезона. Манџукиќ во септември преговараше со Ал Гарафа, меѓутоа преговорите пропаднаа.

Се појави можност да заигра во Премиер лигата во дресот на Манчестер Јунајтед меѓутоа изгледа како „црвените ѓаволи“ да се „оладија“ од интересот за Хрватот.

Она што е сигурно е дека сигурно заврши со Јувентус. Манџукиќ дури не се најде ниту на списокот на Божиќната прослава која ја органзиира првиот човек на Јувентус, Андреа Ањели.

Италијанските медиуми пренесуваат дека веќе некое време не е во градот и дека не одговара на повиците на нвоинарите и не постои информација каде се наоѓа во овој момент.

Се шпекулираше дека може во Милан, меѓутоа за „росонерите“ е резервна варијанта во случај да не се договорат со Ибрахимовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бранислав Ивановиќ пред враќање во Премиер лигата!

Легендарниот фудбалер на Челси, по авантурата во Русија, би можел да се врати во Англија, …