Дома Трансфер зона Кавани ја продолжува кариерата во Бразил

Кавани ја продолжува кариерата во Бразил

Бразилскиот гигант Палмеирас покажува сериозен интерес за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Едисон Кавани.

Клубот од Сао Паоло ќе направи обида да го донесе 34-годишниот Уругваец следното лето кога му завршува договорот со Манчестер Јунајтед.

Од почетокот на сезоната Кавани запиша 8 настапи за „црвените ѓаволи“ на кои постигна 1 гол.

Кавани и минатото лето сакаше да ја напушти Европа и е отворен за преселба во Бразил на крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бензема му поставил ултиматум на Реал Мадрид – јас или Халанд!

Карим Бензема по заминувањето на Роналдо се истакна како најдобар фудбалер на Реал Мадрид.…