Дома Трансфер зона И Рома тргнува по Цеск Фабрегас

И Рома тргнува по Цеск Фабрегас

Цеск Фабрегас веќе подолго време се поврзува со трансфер во Серија А, а тоа конечно може да се случи во зимскиот преоден рок бидејќи за Шпанецот силен инетрес покажува раководството на Рома.

Лучијано Спалети го гледа Фабрегас како идеално засилување за средината на теренот и човек кој ќе и помогне на „волчицата“ во битката за Скудетото, па сака да го донесе на позајмица до крајот на сезоната.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шпанецот оваа сезона е во втор план кај Антонио Конте, па Челзи е спремен да го пушти плејмекерот уште во зимскиот преоден рок, но не сака да го продава на друг клуб во Премиер лигата.

Конте пак сака да го искористи Фабрегас како адут за да дојде до дефанзивецот на Рома, Рудигер кој веќе подолго време е мета на Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…