Дома Видео И на Фарски Острови се игра фудбал: Погледнете го ова ремек дело (ВИДЕО)

И на Фарски Острови се игра фудбал: Погледнете го ова ремек дело (ВИДЕО)

Oд поодамна беше одлучено дека шампионатот во Фарски Острови може да започне и дека короната во оваа земја не е препрека за фудбалот.

Шампионатот во оваа земја не е натпреварување кое се следи, но не е дека нема што да се види. Вчера беше одиграно третот около од првенството, а Винкагур со 1:0 славеше против Рунавик.

Единствениот гол на натпреварот беше вистинско ремек дело, а го постигна Ари Олсен во 18. минута од натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…