Дома Останати Тенис И Надал елиминиран од Монте Карло!

И Надал елиминиран од Монте Карло!

По елиминацијата на Новак Ѓоковиќ Мастерсот во Монте Карло заврши и за Рафаел Надал.

Во одличен меч Андреј Рубљев во три сета го елиминираше Шпанецот со 6:2, 4:6, 6:2 и се избори за полуфинале.

Дека работата за Надал нема да биде лесна се виде уште во првиот сет кога Русинот поведе со 2:0, Надал се врати на 2:2, меѓутоа Рубљев продолжи со одличното темпо и дојде до предност од 1:0. Надал во вториот возврати и го доби со 6:4, меѓутоа во третиот одново Рубљев славеше 6:2.

Во полуфиналето Рубљев ќе игра со Каспер Руд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…