Дома Трансфер зона Италијанско дерби за потписот на Лаказет

Италијанско дерби за потписот на Лаказет

Италијанските гиганти Милан и Јувентус оствартиле контакт со агентот на Александар Лаказет.

Французинот влезе во последната година од догогорот и Арсенал нема намера да му понуди нов договор.

Заинтересираните клубови сакаат да го донесат Лаказет без обештетување и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Најсилен интерес за него покажуваат италијанските гиганти Милан и Јувентус, па најверојатно Французинот ќе ја продолжи кариерата во Серија А.

Проблем може да биде неговата висока плата од 9 милиони евра, но наводно напаѓачот е спремен да прифати помала плата за да се пресели во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамзи ќе биде првото засилување за Њукасл

Арон Рамзи пристигна во Јувентус како големо засилување, но не ги оправда во целост очекув…