Дома Трансфер зона Италијанско дерби за Марсело

Италијанско дерби за Марсело

Левиот бек на Реал Мадрид, Марсело на крајот на сезоната ќе го напушти „кралскиот“ клуб, пренесува „Дон Балон“.

Истиот извор наведува дека Бразилецот веќе донел одлука и избрал кариерата да ја продолжи во италијанската Серија А.

За неговиот потпис се силно заинтересирани Јувентус и Интер, а Марсело веќе донел одлука да го напушти Реал Мадрид.

32-годишниот Марсело има уште две години од договорот со „кралевите“, но Реал нема да му стои на патот и ќе го пушти да се пресели во Серија А.

Италијанските медиуми тврдат дека Јувентус е фаворит за неговиот потпис поради одличните односи кои Бразилецот ги има со Кристиано Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отави…