Дома Трансфер зона Италијанско дерби за Гундоган

Италијанско дерби за Гундоган

Илкај Гундоган влезе во последната година од договорот со Манчестер Сити и на лето ќе биде слободен агент.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Германските медиуми пренесуваат дека нема најави за продолжување на соработката со „граѓаните“, а целата ситуација будно ја следат Милан и Јувентус.

Италијанските гигати сакаат да го доведат Германецот без обештетување на лето, па наскоро ќе стапат во контакт со неговиот агент.

Интерес за Гундоган покажува уште Баерн Михен, а конечната одлука ќе ја донесе после Мундијалот во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…