Дома Трансфер зона Италијански голман пристигна на прегледи во Тотенхем

Италијански голман пристигна на прегледи во Тотенхем

Голманот на Аталанта, Пиерлуиџи Голини простигна во Лондон на лекарски прегледи и во текот на денот ќе потпише за Тотенхем.

Тотенхем постигна договор со Аталанта за трансфер на 26-годишниот голман, кој ќе се пресели на позајмица до 2022 година, но позајмицата може да биде продолжена за уште една година.

„Спарси“ во договорот имаат опција да го откупат голманот за 15 милиони евра, а со одреден број на настапи откупот ќе стане задолжителен.

Денес Голини треба да стави потпис на договорот и официјално да биде промовиран во нов играч на Тотенхем.

Коментари
  • Тотенхем го доведе голманот на Аталанта

    Tимот на Тотенхем доведе нов голман, Пјерлуиџи Голини од Аталанта пристигна во Лондон. Гол…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…