Дома Трансфер зона Италијанските клубови се „тепаат“ за екс играч на Арсенал

Италијанските клубови се „тепаат“ за екс играч на Арсенал

Три италијански клубови покажуваат сериозен интерес за дефанзивецот Сократис Папастатопулос, кој вчера и официјално го раскина договорот со Арсенал.

Грчкиот дефанзивец е слободен агент и неговиот агент веќе остварил контакт со Џенова, Лацио и Наполи.

Најсериозен интерес покажува Џенова, каде Сократис играше од 2008 до 2010 година и ја доживеа својата фудбалска афирмација.

За Сократис, кој оваа сезона нема одиграно ниту една минута, интерес покажуваат уште Бетис, Фенербахче и Олимпијакос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…