Дома Трансфер зона Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, пренесуваат англиските  медиуми.

Чалоба е младински репрезентативец на Англија, може да игра на повеќе позиции во одбраната и поради тоа е голема желба на споменатите клубови.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Примарна цел  на Рома и Наполи во летниот преоден рок ќе биде засилување на одбраната, а најголема желба е токму Чалоба.

Двата клуба веќе ја започнаа битката за неговиот потпис,  а Чалоба веќе одлучил да го напушти Челзи и е спремен да се пресели во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гринвуд блеска, Јунајтед не го сака: Серија А следна дестинација?

Мејсон Гринвуд (22) го направи потегот на кариерата кога по обвинувањата за силување и нас…