Дома Фудбал Германија Историја: Баер Леверкузен после 120 години е шампион на Германија🎥

Историја: Баер Леверкузен после 120 години е шампион на Германија🎥

Баер Леверкузен ја обезбеди шампионската титула во Германија, откако попладнево со високи 5:0 славеше над Вердер Бремен.

Така „фармацевтите“ ја прекинаа доминацијата на Баерн Минхен и после 119 години се шампиони на Германија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Уште еден импресивен податок за четата на Алонсо е тоа што „фармацевтите“ досега постигнаа 74 голови, а примија само 19 погодоци и немаат пораз.

После последниот судиски свиреж започна големото слабеј и настана вистински хаос па на теренот влегоа и навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…