Дома Останати Кошарка НБА Ирвинг останува и без тим и без спонзор!

Ирвинг останува и без тим и без спонзор!

Контроверзниот кошаркар на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг најверојатно ќе остане без тим на крајот на сезоната, но и без спонзор.

Компанијата „Најк“ реши да не ја продолжи соработката со него за сезоната 2022/23, иако новиот модел на патики на Ирвинг требаше да излезат оваа есен.

Ирвинг соработуваше со компанијата од 2014 година, а се шпекулира дека неговиот договор и понуда ќе бидат ревидирани.

Кошаркарот често беше во центар на внимание на погрешен начин, откако не се вакцинираше и не можеше да игра на домашен терен за Бруклин.

Ирвинг исто така јавно ја критикуваше компанијата „Најк“ затоа што не му се допадна моделот „Кајри 8“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Лејкерси го избра новиот тренер

После слабата сезона Лејкерси неодамна се разделија со тренерот Франк Вогел откако по три …