Дома Трансфер зона Интер ја спремил понудата: 50 милиони евра, плус тројца играчи – за синот на италијанската легенда!

Интер ја спремил понудата: 50 милиони евра, плус тројца играчи – за синот на италијанската легенда!

0
inter

Интер се спрема за трансфер периодот и изгледа дека „нероаѕурите“ овој пат нема да се штедат.

Клубот од Милан сака нови засилувања во своите редови. Еден од фудбалерите кој е на нивна мета е напаѓачот на Фиорентина, Федерико Киеза.

Наполи исто така го сака, не се единствени покрај Интер за напаѓачот на синот на легендата има заинтересирани и од Премиер лигата. Наполи неодамна испрати понуда од 50 милиони играчи, плус Куанас и Рог во замена.

Сепак, Фиорентина сака „чисти“ 70 милиони евра, а сега се јави и Интер со подобра од Наполи.


Следете го Sportski.mk и на


Според медиумите во Италија, Интер нуди 50 милиони евра и дури три играчи: Далбер, Јан Карамо и Федерило Валиети. Сега се чека одговорот од Фиренца.

Јувентус исто така е заинтересиран, но „старата дама“ не го сака сега туку за наредното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса ја одреди цената за Дембеле: Има ли кој да ја плати бараната сума?

Иако во текот на денот се појави вест дека Барселона после погодокот во Суперпкупот против…