Дома Фудбал Италија Интер ја зголеми понудата за Скриниар

Интер ја зголеми понудата за Скриниар

Раководството на Интер испрати нова побогата понуда до агентот на Милан Скриниар за продолжување на соработката.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Интер сега му нуди плата од 5,5 милиони евра по сезона плус 500 илјади евра како бонус, пренесува „Газета дело Спорт“.

Скриниар веќе неколку месеци преговара со „нероаѕирите“ за продолжување на соработката бидејќи неговиот договор истекува на лето.

Скириниар бара плата од 6,5 милиони евра по сезона, иско колку што добиваат Брозовиќ и Лаутаро Мартинез.

Од друга страна ПСЖ му нуди 9 милиони евра по сезона, па постои голема веројатност Интер да го загуби дефанзивецот без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике лаже! Еве доказ дека го знаел резултатот на Германците🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …