Дома Трансфер зона Интер тргнува по заборавениот напаѓач на ПСЖ

Интер тргнува по заборавениот напаѓач на ПСЖ

Интер во зимскиот преоден рок сака да го засили нападот и е заинтересиран за младиот напаѓач на ПСЖ, Хуго Екитике.

Арнаутовиќ е повреден, Санчез е на залез на кариера, па Инзаги сака да го засили тимот со нов напаѓач.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Екитике пристигна во ПСЖ како голем талент, но оваа сезона воопшто не добива шанса кај Луис Енрике и клубот му ја отвори излезната врата.

Интер сака да ја искористи таквата ситуација бидејќи е во потрага по напаѓач, па веќе стапиле во контакт со агентот на Французинот.

„Нероаѕурите“ го сакаат напаѓачот на позајмица со право на откуп, а ПСЖ е спремен да ја прифати таквата понуда

Коментари
  • Милан тргнува по напаѓач од ПСЖ

    Милан е силно заинтересиран за младиот напаѓач на ПСЖ и француски репрезентативец Хуго Еки…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…