Дома Трансфер зона Интер спреми неверојатна понуда за Ракитиќ

Интер спреми неверојатна понуда за Ракитиќ

0

Интер не успеа да го донесе Лука Модриќ минатото лето, па сега ќе се обидат да го донесат неговиот сонародник на „Џузепе Меаца“.

Според каталонски „Спорт“, Интер подготвува напад на ѕвездата на Барселона, Иван Ракитиќ.

Наводно „нероаѕурите“ се спремни да понудат 90 милиони евра за да ја убедат Барселона да го пушти Хрватот.

Притоа, Интер е спремен да му понуди на Ракитиќ 5-годишен договор „тежок“ 5 милиони евра по сезона.


Следете го Sportski.mk и на


Хрватскиот плејмејкер се уште го нема продолжено договорот со Барселона, па можно е на лето да сака да ја промени средината и да побара нов предизвик во кариерата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Човек да не поверува – Тотенхем испраќа скаути на натпреварот Аталанта – Милан!

Oпшто познато е дека премирлигашите трошат најмногу на засилувањем но еден клуб е исклучок…