Дома Трансфер зона Интер се вклучи во трката за Вајналдум

Интер се вклучи во трката за Вајналдум

Англиските медиуми пренесуваат дека Жоржињо Вајналдум дефинитивно ќе го напушти Ливерпил на крајот на сезоната.

Актуелниот договор на Вајналдум истекува на крајот на сезона, па 30-годишниот Холанѓанец на лето ќе го напушти клубот како слободен агент.

За него интерес покажуваат Барселона и ПСЖ, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Интер.

Интер веќе започнал преговори со агентот на Холанѓанецот и му нуди договор до 2024 година.

Конте верува дека Вајналдум идеално ќе се вклупи во неговата формација, а клубот е спремен да го продаде Ериксен за да финансира неговата плата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…