Дома Топ вести Интер повторно тргнува по Дибала

Интер повторно тргнува по Дибала


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Минатото лето Пауло Дибала беше пред трансфер во Интер, но „нероаѕурите“ се одлучија за ангажман на Лукаку, па Аргентинецот заврши во Рома.

Меѓутоа во договорот на Дибала има откупна клаузула, ако Рома не игра во Лигата на шампиони, Аргентинецот ќе може да си замине за само 12 милиони евра.

Оваа сезона „Волчицата“ не игра во Лигата на шампиони и ако не обезбеди пласман за следната сезона, Дибала ќе сака да ја промени средината.

Интер сака да ја исправи грешката и на лето да го доведе Дибала на „Џузепе Меаца“ бидејќи смета дека би бил идеален партнер на Лаутаро Мартинез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…