Дома Трансфер зона Интер плаќа 20 милиони евра за голманот кој одлично ги замени Алисон и Едерсон?

Интер плаќа 20 милиони евра за голманот кој одлично ги замени Алисон и Едерсон?

Бразилскиот голман Бенто (24) доби шанса да брани за репрезентацијата на неодамнешните пријателски натпревари против Англија (1:0) и Шпанија (3:3) и одлично се снајде, па отсуството на повредените Алисон и Едерсон не се почувствува.

Неговите одлични на настапи на „Вембли“ и „Сантијаго Бернабеу“ не останаа незабележани, иако од претходно е на радарот на европските клубови, па за Бенто сега посериозен интерес покажале Интер, Челзи, Нотингем Форест, Бенфика и Вулверхемптон.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Бразилските медиуми пишуваат дека Атлетико Параненсе за него ќе бара отштета од 20.000.000 евра, а италијанските медиуми тврдат дека најблиску до неговиот потпис е Интер.

„Нероаѕурите“ сакаат да доведат посериозна конкуренција Јан Зомер, но и да се засилат со голман кој има голем потенцијал за во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …